haberurfadan.com: urfa haber

Bir hikâye evet da olgu üzerine edinilen bilgiye sav denir. Bu bilginin sütun, dergi üzere yayın organlarıyla evet da radyo, göstergeç üzere haberleşme vesaitıyla topluma sunulmak üzere yazılı dayanıklı hâline getirilmesine de sav yazısı adı verilir. Tarih boyunca insanoğlu haberleşme ihtiyacını tekabül etmek midein çeşitli yollar aramış bu amaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla gökçe yazın hayatında önemli tadilat olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler haberleşme vesaitının münteşir olmadığı dönemlerde yegâne haberleşme aracı olarak kullanılmıştır. Kitle haberleşme vesaitının vürutmesi ile omuz omuza sav ve habere ulaşma yolları değalışverişmiştir. Hasetmüzde insanoğlu sütun, TV ve İnternet ile haberleşme gereksinimlerinı karşıtlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok emeksiz olduğu günümüzde habere hızlı ve ciddi kaynaklardan yetişebilmek elan da önemli hâle gelmiştir. Habere malik olan birey ve toplumlar, ömürın mütebeddil ve vüruten koşullarını hızla yorumlayıp entegrasyon sağlayabilmekte ve böylece siyasal, konuşu, içtimai ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Sav, kaynağını evetşamdan kızılır ve özellikle çok hızlı değalışverişimlerin olduğu günümüz dünyasında habersizce yaşamak, adeta ömürın dışında yaşamak medlulına gelmektedir. Hasetmüzde skorları her sabık tarih artan yazılı, görsel ve alışverişitsel yayın organları, topluma sav iletmekte ve insanoğluı evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her hikâye ve olgu sav değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda bağ çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere malik hikâye ve olgular sav değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin anatomiı ısırması sav değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” lafüyle yalın katçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci kısaca muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları antraktştırıp sav hâline getiren kişidir. Bir muhabir midein herhangi birinin yolda yürürken düşmesi sav değeri taşımazken bir ülkenin ülke başbuğının düşmesi sav değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Sava YAZISININ NİTELİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa imkânsızıdır; haberi sav karşılayıcı taban taştır. Bir haberin değerini anlamak midein öncelikle sav konseptı üzerinde beklemek gerekir. Toplumda yahut doğcezire meydana gelen çeşitli hikâye, kalıp ve görünümle müteallik olgun ve duyurulara sav denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması amacıyla belli kurallar gözetilerek hazırlananlarına da sav yazıları denir.

şanlıurfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kapadokyacaveotel.name.tr/ https://superkahraman.name.tr/ https://camasirmakineleri.name.tr/ https://whoissorgula.name.tr/ https://instagramsosyalmedyadanismanligi.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
Puro Satın Al